Başlangıç / Bahis Haberleri / Paypal kapılarını Türkiye’ye kapatıyor

Paypal kapılarını Türkiye’ye kapatıyor

Paypal kapılarını Türkiye’ye kapatıyor
Oy 11 Puan 3

PayPal odeme sistemiİnternet üzerinden alışveriş yapılmasını sağlayan ödeme sistemi PayPal, Türkiye’deki faaliyetlerini durdurduğunu açıkladı.

PayPal kararına gerekçe olarak, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’na (BDDK) yaptığı lisans başvurusunun reddini gösterdi.

Alınan karar uyarınca 6 Haziran Pazartesi gününden itibaren Türkiye’deki müşteriler PayPal hesapları üzerinden para gönderme ve alma işlemi yapamayacak.

PayPal müşterileri bu sürede hesaplarına giriş yaparak, varsa hesaplarındaki bakiyeyi Türkiye’deki banka hesaplarına aktarabilecek.

Müşteriler PayPal’ın bilgi sayfasını ziyaret ederek bu sürecin kendilerini nasıl etkileyeceğine ilişkin detaylı bilgi alabilecek.

‘İzinlerin alınması için çalışmalar sürecek’
PayPal’ın internet sitesinde yapılan açıklamada, gelecekte Türkiye’deki müşterilere yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmaların süreceği belirtildi.

Online ödeme sistemleri içeresinde dünya sektöründe lider isimlerden olan Amerikan şirketi PayPal; ABD’nin yanı sıra, İngiltere, Almanya, Fransa, İspanya, Belçika, Avusturya ve İsviçre gibi birçok ülkede faaliyet gösteriyor.

Kaynak: BBC Türkçe

Benzer Yazılar

BETADONIS 99 – betadonis ismini betadonis99.com yaptı

BETADONIS 99 – betadonis ismini betadonis99.com yaptı Oy 74 Puan 3.07 BETADONIS T.İ.B.  engeline takıldı. …

7 yorumlar

  1. PayPal hizmetinin ülkemizde bitirilmesinin tek sebebi Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından lisans alamaması

  2. Ha eskidende yoktu ülkemizde ama her isteyen istediği şekilde kullana biliyordu sonuç değişecekmi bence hayır

  3. kesinlikle kullanmak isteyen yine kullanacak

  4. Bende bunu anlamıyorum ver izninin al vergini nedir yani şimdi izin verilmedi diye paypal kullanılmayacakmı bal gibide kullanıulmaya devam edecek neyin mantıgıdır bu anlamış değilim.

  5. Çekildiler yersen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir